2003 Four Continents Championships

Ladies - Short Program

Detailed Classification

SPl.NameNat.Points StN.
1Fumie SUGURI JPN0.55.25.25.35.35.45.45.45.45.55.55.55.65.65.7#11
5.45.55.55.65.65.65.65.75.75.75.75.85.85.8
2Shizuka ARAKAWA JPN1.05.25.25.35.45.45.45.45.55.55.55.55.55.65.6#10
5.25.45.45.45.55.55.55.55.65.65.65.65.65.6
3Yukari NAKANO JPN1.55.05.15.25.25.25.35.35.45.45.65.65.65.75.8#14
5.35.35.35.45.45.45.45.55.55.55.55.65.75.7
4Ann Patrice McDONOUGH USA2.04.74.84.84.94.94.95.05.05.15.15.15.25.25.2#27
5.15.35.45.45.45.55.55.55.65.65.75.75.75.7
5Amber CORWIN USA2.54.84.95.15.15.15.25.25.35.35.35.35.45.45.6#18
4.95.25.25.35.35.45.45.45.55.55.55.55.65.6
6Dan FANG CHN3.04.74.74.74.84.84.84.84.94.94.94.95.05.05.2#1
4.65.05.05.05.05.05.05.05.05.05.15.15.25.3
7Joannie ROCHETTE CAN3.54.24.44.64.64.74.84.84.84.84.95.05.05.05.1#25
4.95.05.05.15.25.25.35.35.35.35.35.35.55.5
8Jennifer ROBINSON CAN4.04.04.04.24.34.34.34.34.44.54.54.64.64.64.7#3
4.85.05.05.15.25.25.25.25.25.35.35.35.45.5
9Siyin SUN CHN4.54.24.24.24.34.34.44.44.54.64.74.74.74.84.9#17
4.54.54.64.64.74.74.74.74.74.84.84.94.95.0
10Miriam MANZANO AUS5.03.53.73.73.93.93.94.04.14.14.24.24.34.34.6#6
4.54.54.54.64.64.64.74.74.84.84.84.94.95.1
11Anastasia GIMAZETDINOVA UZB5.53.63.84.04.04.04.14.14.24.24.34.34.34.44.7#24
4.44.54.54.64.64.64.74.74.84.84.84.95.15.3
12Bit-Na PARK KOR6.03.73.93.94.14.24.24.24.34.34.34.34.44.44.4#16
4.04.14.14.24.44.54.54.54.74.74.84.84.84.8
13Yan LIU CHN6.53.43.63.83.84.04.14.14.24.24.24.24.34.34.3#15
4.14.24.34.34.34.44.54.54.54.54.64.64.74.7
14Annie BELLEMARE CAN7.02.93.23.33.33.43.63.73.73.83.93.94.04.14.2#2
4.24.34.34.44.54.64.64.84.84.84.84.95.05.2
15Young-Eun CHOI KOR7.53.13.43.43.43.53.73.73.73.83.83.94.04.04.4#12
3.63.73.93.94.04.04.04.04.24.24.34.44.55.3
16Joanne CARTER AUS8.03.03.13.23.43.43.43.43.53.53.63.63.63.64.4#4
3.94.14.24.24.24.34.34.34.34.44.44.44.54.7
17Shirene HUMAN RSA8.53.03.03.23.23.43.43.43.53.53.63.63.63.63.6#23
3.84.04.04.04.14.14.24.24.34.44.44.54.54.7
18Sarah-Yvonne PRYTULA AUS9.02.83.03.13.13.23.23.33.33.43.43.43.43.63.8#7
3.83.93.94.04.04.14.14.24.24.34.34.34.44.6
19Sun-Bin LEE KOR9.52.62.93.13.23.33.33.33.33.53.53.63.74.04.2#8
3.63.83.83.93.94.04.04.04.14.24.24.44.44.7
20Ana Cecilia CANTU MEX10.02.53.03.13.13.23.33.33.33.33.43.43.73.73.7#9
3.94.04.04.04.14.14.24.24.34.34.44.44.54.5
21Gladys OROZCO MEX10.52.42.42.62.72.82.92.93.03.13.13.13.33.33.6#22
3.73.83.93.94.04.04.04.04.04.14.24.24.34.5
22Abigail PIETERSEN RSA11.02.02.42.52.62.82.82.82.92.93.03.03.03.13.2#19
3.33.43.53.63.73.73.73.83.83.83.93.94.24.3
23Jenna-Anne BUYS RSA11.51.52.22.22.22.32.42.52.52.72.72.82.82.93.3#26
3.33.43.53.63.63.73.83.84.04.04.04.24.24.8
24Diane CHEN TPE12.02.22.22.22.42.42.52.62.72.82.82.82.93.03.2#21
3.33.33.33.53.53.73.73.73.83.83.93.93.94.1
25Shirley Hsin Hui TSAI TPE12.51.31.92.02.02.12.22.22.32.42.42.52.72.72.9#20
3.03.13.33.33.43.53.63.63.73.73.73.83.94.0
26Imelda-Rose HEGERTY NZL13.01.21.51.61.71.92.02.02.02.12.12.12.12.32.4#5
3.03.13.33.43.43.43.43.53.53.53.63.63.63.8
27Ingrid ROTH MEX13.51.01.01.31.41.51.61.71.71.81.81.92.02.12.1#13
2.83.03.03.03.23.33.33.33.43.53.53.53.63.6

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Alexander LAKERNIK ISU
Assistant RefereeMr. Hideo SUGITA ISU
Judge No.1Ms. Mona JONSSON ISU
Judge No.2Ms. Paula NAUGHTON ISU
Judge No.3Mr. Alexei SHIRSHOV ISU
Judge No.4Ms. Susan LYNCH ISU
Judge No.5Mr. Richard KOSINA ISU
Judge No.6Ms Katalin BALCZO ISU
Judge No.7Ms. Rita ZONNEKEYN ISU
Judge No.8Ms. Adriana ORDEANU ISU
Judge No.9Ms. Berit AARNES ISU
Judge No.10Ms. Mary DOTSCH ISU
Judge No.11Ms. Lovorka KODRIN ISU
Judge No.12Ms. Janice HUNTER ISU
Judge No.13Ms. Mieko FUJIMORI ISU
Judge No.14Ms. Elfriede GREF ISU

Back to Event Page

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 15.2.2003 16:57