2003 Four Continents Championships

Ice Dancing - Original Dance

Memories of a Grand Ball

Detailed Classification

SPl.NameNat.Points StN.
1Shae-Lynn BOURNE / Victor KRAATZ CAN0.65.55.65.65.75.75.75.75.85.85.85.85.85.85.8#7
5.75.85.85.85.85.85.95.95.95.95.95.96.06.0
2Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA1.25.15.35.35.35.45.55.55.55.65.65.65.65.75.8#6
5.35.35.45.55.55.65.65.65.75.75.75.75.85.8
3Naomi LANG / Peter TCHERNYSHEV USA1.85.25.35.35.35.35.45.45.45.55.55.55.55.65.7#5
5.25.35.45.45.55.55.55.55.65.65.65.65.75.7
4Marie-France DUBREUIL / Patrice LAUZON CAN2.45.05.15.25.25.25.25.35.35.35.35.45.55.65.6#11
5.35.35.35.35.35.35.45.45.55.55.55.65.65.7
5Megan WING / Aaron LOWE CAN3.04.75.05.05.05.15.15.15.25.25.25.25.45.45.5#8
4.85.15.15.25.25.25.35.35.45.45.45.65.65.7
6Melissa GREGORY / Denis PETUKHOV USA3.64.54.64.84.84.84.95.05.05.05.05.05.15.15.5#13
4.84.95.05.05.15.15.25.25.25.25.25.35.35.6
7Weina ZHANG / Xiaoming CAO CHN4.24.44.44.54.54.64.64.64.64.74.74.84.84.95.0#9
4.54.54.64.64.64.74.74.84.84.95.05.05.05.3
8Nozomi WATANABE / Akiyuki KIDO JPN4.84.14.24.24.34.34.44.44.54.54.54.64.74.74.7#10
4.44.44.54.54.64.64.74.74.84.84.84.94.94.9
9Rie ARIKAWA / Kenji MIYAMOTO JPN5.43.83.83.84.14.34.34.44.44.44.54.54.64.64.6#12
4.04.04.44.44.54.54.54.64.64.64.74.74.74.7
10Fang YANG / Chongbo GAO CHN6.03.83.83.93.94.04.04.04.14.24.24.24.34.34.4#4
4.14.14.14.24.34.34.34.34.44.44.44.54.54.6
11Natalie BUCK / Trent NELSON-BOND AUS6.63.03.23.33.43.53.53.63.63.63.63.63.73.93.9#3
2.82.83.33.43.53.53.63.63.63.73.83.83.84.1
12Xiaoyang YU / Chen WANG CHN7.22.52.62.93.03.13.13.13.33.43.43.43.43.63.6#1
3.43.63.73.73.73.73.73.83.83.83.83.93.94.0
13Olga AKIMOVA / Ramil SARKULOV UZB7.83.03.23.23.33.33.33.43.53.53.53.63.73.73.8#2
3.03.23.23.33.43.53.53.53.63.73.83.83.94.0

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Alexandr GORSHKOV ISU
Assistant RefereeMs. Ludmila MIKHAILOVSKAYA ISU
Judge No.1Ms. Christl HEIDLER ISU
Judge No.2Ms. Raia BISSEROVA-BAKALOVA ISU
Judge No.3Mr. Charles Z. CYR ISU
Judge No.4Ms. Jean SENFT ISU
Judge No.5Mr. Evgeni ROKHIN ISU
Judge No.6Ms. Maria MILLER ISU
Judge No.7Ms. Mayumi KATO ISU
Judge No.8Mr. Richard KOSINA ISU
Judge No.9Ms. Hilary SELBY ISU
Judge No.10Mr. Alan BOEHM ISU
Judge No.11Ms. Ubavka NOVAKOVIC-KUTINOU ISU
Judge No.12Ms. Ingrid REETZ ISU
Judge No.13Ms. Robyn NOTT ISU
Judge No.14Ms. Verena DIENER ISU

Back to Event Page

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 15.2.2003 16:57