3rd China International Junior Competition

Ice Dancing - Compulsory Dance

Argentine Tango

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsSVKCHNGERFRAUSACANRUSStN.
1Christina BEIER / William BEIER GER0.44.64.74.74.74.74.64.6#1
4.84.64.64.54.64.74.7
9.49.39.39.29.39.39.3
3314211
2Ekaterina RUBLEVA / Ivan SHEFER RUS0.85.14.94.64.74.54.34.5#8
5.15.04.54.74.64.44.6
10.29.99.19.49.18.79.1
1122342
3Loren GALLER-RABINOWITZ / David MITCHELL USA1.24.54.64.34.74.84.54.4#7
4.64.64.54.94.84.44.3
9.19.28.89.69.68.98.7
4441133
4Lauren FLYNN / Leif GISLASON CAN1.64.94.84.04.64.44.54.3#3
5.04.74.14.84.34.64.2
9.99.58.19.48.79.18.5
2253524
5Kirsten FRISCH / Brent BOMMENTRE USA2.03.44.54.54.04.44.04.0#4
3.54.64.54.14.53.84.2
6.99.19.08.18.97.88.2
10537455
6Pernelle CARRON / Edouard DEZUTTER FRA2.43.94.23.94.24.13.83.8#10
4.04.14.04.34.23.73.7
7.98.37.98.58.37.57.5
7665768
7Valerie TAHAR / Mathieu BREMONT FRA2.84.34.03.84.04.23.54.0#11
4.24.04.04.24.23.53.9
8.58.07.88.28.47.07.9
57766107
8Jia QI / Xu SUN CHN3.23.14.03.53.13.63.84.1#5
3.13.93.43.33.23.64.0
6.27.96.96.46.87.48.1
1189121076
9Pun-Hui RI / Song-Min RI PRK3.63.83.73.73.73.33.43.6#12
3.83.83.93.83.43.33.5
7.67.57.67.56.76.77.1
9988111111
10Jiayue WANG / Fei MENG CHN4.04.03.53.43.33.83.23.4#9
4.03.43.53.53.93.13.2
8.06.96.96.87.76.36.6
611101081212
11Polina JAKOBS / Anton SAULIN RUS4.42.93.23.43.53.63.63.8#6
3.23.03.43.83.93.73.6
6.16.26.87.37.57.37.4
1212119999
12Xintong HUANG / Xun ZHENG CHN4.83.83.63.43.23.23.73.7#2
4.03.43.33.53.43.63.6
7.87.06.76.76.67.37.3
810121112810

Result System Matrix

SPl.NameNat.123456789101112CPTPiF
1Christina BEIER / William BEIER GER(8)(10)(8)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)22138
2Ekaterina RUBLEVA / Ivan SHEFER RUS 6 (8)(12)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)20138
3Loren GALLER-RABINOWITZ / David MITCHELL USA 4 6 (8)(12)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)18128
4Lauren FLYNN / Leif GISLASON CAN 6 2 6 (10)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)16122
5Kirsten FRISCH / Brent BOMMENTRE USA 0 0 2 4 (10)(10)(14)(12)(12)(14)(12)1490
6Pernelle CARRON / Edouard DEZUTTER FRA 0 0 0 0 4 (8)(12)(14)(12)(14)(14)1278
7Valerie TAHAR / Mathieu BREMONT FRA 0 0 0 0 4 6 (10)(14)(14)(12)(12)1072
8Jia QI / Xu SUN CHN 0 0 0 0 0 2 4 (8)(8)(10)(10)842
9Pun-Hui RI / Song-Min RI PRK 0 0 0 0 2 0 0 6 (10)(8)(8)634
10Jiayue WANG / Fei MENG CHN 0 0 0 0 2 2 0 6 4 (8)(8)430
11Polina JAKOBS / Anton SAULIN RUS 0 0 0 0 0 0 2 4 6 6 (8)226
12Xintong HUANG / Xun ZHENG CHN 0 0 0 0 2 0 2 4 6 6 6 026

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Alexandr GORSHKOV ISU
Assistant RefereeMr. Hisashi YOSHIKAWA ISU
Judge No.1Ms. Felicitas BABUSIKOVA SVK
Judge No.2Ms. Ying ZHAO CHN
Judge No.3Mr. Friedrich DIECK GER
Judge No.4Ms. Karen WILLMS FRA
Judge No.5Ms. Linda K. LEAVER USA
Judge No.6Ms. Jodi ABBOTT CAN
Judge No.7Ms. Marina CHISTOVSKAYA RUS

Back to Event Page

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 19.10.2002 22:15